Bar-Su‘nun teknolojik altyapısı yüksek kapasiteli bilgisayarlardan, iş istasyonlarından ve gelişmiş sunuculardan oluşmaktadır. Bu altyapı, en güncel ve gelişmiş donanım mimarilerini gerektiren yazılımlara göre planlanmış olup düzenli olarak yenilenmektedir. Ayrıca Bar-Su, çalışanlarının sürekli değişen teknolojiye uyum sağlamaları için gerek şirket içi gerekse şirket dışı eğitimlere ayrı bir özen göstermektedir.

Bar-Su sadece güncel bilgisayar altyapı teknolojilerini yakından izlemekle kalmayıp bünyesinde kurduğu yazılım ekibi ile gereksinimlerine uygun her türlü yazılımı geliştirebilecek yetkinliktedir. Bu özelliği ile Bar-Su, sürekli değişen rekabet koşullarına her zaman hazır olup kendi ölçeğinde az bulunur proje firmalarından biridir. Bar-Su yazılım ekibi, Autocad özelleştirme (Autocad.Net, ObjectArx, ObjectDbx, VisualLisp, AutoLisp), Windows tabanlı grafik ve mühendislik uygulamalarında (C++, C# , VB.Net, Python) uzmanlaşmıştır.

Bar-Su kullandığı ticari yazılım altyapısını değişen teknolojiye göre yenilemekte ve yazılım güncel sürümlerini düzenli olarak izlemektedir. Proje çizim gereksinimleri için “Autocad, Civil 3D, Netcad” programlarını, baraj ve yapılarının hesapları için “Diana, Geoslope, Midas GTS, Sap 2000” sonlu eleman analiz programlarını, bina statik ve betonarme hesapları için ise “Probina” programnı yoğun olarak kullanmaktadır.